Darmowy program PIT 2023 - Zeznanie podatkowe PIT 37

Od pewnego czasu polscy podatnicy  rozliczając podatek i wypełniając PIT 37, PIT 36 i pozostałe deklaracje podatkowe mogą korzystać z programów, w większości darmowych, do rozliczania się ze skarbówką, co jest istotnym ułatwieniem w obliczu nadzwyczaj skomplikowanego polskiego systemu podatkowego.

Tego rodzaju darmowy program PIT 2023 Format umożliwia proste i szybkie sporządzenie rocznego zeznania podatkowego i wysłania go drogą elektroniczną do właściwego urzędu skarbowego. W ten sposób można wypełnić nie tylko najbardziej popularny formularz PIT-37 za 2023 / 2024, które udostepnia program PIT FORMAT 2023, ale i inne rodzaje deklaracji podatkowych wraz z załącznikami. Cechą charakterystyczną programów komputerowych przeznaczonych do celów podatkowych jest nie tylko ułatwienie skomplikowanych instrukcji wypełniania deklaracji, a co za tym idzie w miarę proste rozliczenie PIT 37 i pozostałych formularzy, ale także pomoc w doborze odpowiednich rodzajów deklaracji i załączników.

Najlepszym przykładem udogodnień w zakresie rozliczeń podatkowych jest program Pit Format dostępny w wersji instalacyjnej i online i umożliwiający wypełnienie wszystkich typów deklaracji i załączników. Posiada między innymi do wyboru funkcję Aktywne Deklaracje dla osób, które chcą samodzielnie je wypełniać oraz Kreatora, który krok po kroku przeprowadza nas przez całą procedurę.

PITy roczne 2023 – 2024 można zatem łatwo i szybko rozliczyć korzystając z darmowego programu Pit Format.  Roczne rozliczenie PIT 2023 / PIT 2024 to możliwość podarowania 1,5% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Jak bardzo jest to istotne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Utrzymujące się z tego typu finansowania organizacje pełnią doniosłą rolę społeczną wyręczając w tym niejako nas wszystkich.

Zobacz także: Program PITy 2023

Bezpłatny program do PIT 2023 Darmowy program PIT 2024 Program PIT 37, PIT 2023